BALKANIZACIJA BENDOVA
"Trebali su jednostavno promijeniti ime." Kako ne volim tu izjavu, pa to je čudo. Svaki put kad se potegne pitanje odlaska ključnih članova iz bendova ili kad se dogodi situacija da se dvije strane takoreći kolju oko imena benda i prava na korištenje, obavezno se u raspravama pojavi određeni broj osoba koje će tvrditi da je sada krajnje vrijeme da jedna ili druga strana odustanu od imena benda pod kojim su nastupali do tada. Ono, kao da je to najlakša i najbanalnija stvar na svijetu. Ne znam, možda meni to djeluje jednostavno, a nekome drugome nije, no nekad se baš ne mogu načuditi koliko ljudi možda ne razumije da je nastupanje s bendom za glazbenike zapravo njihov posao, odnosno stvar koja im donosi novac i koja prehranjuje i njih i njihove obitelji, kao i vjerojatno još širi broj ljudi vezanih za sami bend ukoliko se radi o nekom većem imenu. Ime benda nije tu samo iz estetskih razloga, već je u mnogim slučajevima zapravo brend, prvi i glavni razlog zbog kojeg će ljudi pla...